کد خبر: 18600 | زمان مخابره: ۱۱:۴۶:۴۰ - شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 1,321 | چاپ چاپ |

امام جمعه دزفول:خدمت کردن به خانواده شهدا و ایثارگران مانند عبادت است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر افزود:برخی از جوانان در شب چهارشنبه سوری با هیجانات کاذب و تحریک برخی ها، اقدام به آتش بازی و بازی های خطرناک می کنند که اتفاقات ناگوار و تلخی را برای شهروندان رقم زده و عید مردم را تلخ می کند.
وی گفت: جوانان با ملاک عقل و منطق این موضوع را ارزیابی کنند زیرا این اتفاقات هیچ حاصلی جز پشیمانی ندارد و اگر در این خصوص خسارتی بر دیگران وارد شود شرعا باید جوابگو باشند.
خطیب جمعه دزفول همچنین از وضعیت اقتصادی کشور انتقاد کرد و گفت: صنایع کوچک و بنگاه های اقتصادی با رکود بی سابقه ای روبه رو هستند و متاسفانه همه وعده ها در حد شعار باقی مانده است ضمن اینکه صنایع دزفول نیز یا در شرایط فعالیت حداقلی و یا در شرایط تعطیلی بسر می برند.
حجت الاسلام قاضی دزفول اظهار کرد: مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان، به مشکلات خانوادگی و تخلفات و دیگر مفسده ها منجر شده که باید گفت نباید به دلیل اینکه مردم نظام را دوست دارد اینگونه با آنها رفتار کرد و فقط شعار داد بلکه باید کمر همت بست و به ستیز با مشکلات رفت.
وی در ادامه افزود: تاکنون ایران بطور کامل به تعهدات خود در قضیه برجام عمل کرده و تعداد سانتریفیوژها را به تعداد تعهد داده شده رسانده ولی غرب به بهانه های مختلف از وظایف خود شانه خالی می کند و در برگرداندن حساب های بانکی که یکی از کوچکترین تهعداتش بود نیز به بهانه های مختلف اجتناب می کند که مسوولان باید این موارد را به مردم گزارش دهند.
امام جمعه دزفول به دیدار اعضای خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: طبق فرمایشات معظم له، ما با همه دنیا بجز آمریکا و رژیم صهیونیستی باید تعامل و رابطه داشته باشیم ضمن اینکه تاکنون رفت و آمد و تعامل با غرب هیچ سودی برای ما نداشته و تعهدات غرب باید عملی شود و در حد برگه ها باقی نماند.
وی افزود: غرب به دنبال حل مشکلات اقتصادی خود می باشد و در آخرین اقدام نیز ایران را به دلیل دخیل بودن در حادثه ۱۱ سیتامبر به پرداخت ۱۱ میلیارد دلار متهم ،و ایران را بزرگترین تهدید برای دنیا معرفی کرده اند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت گفت و گفت: حضرت فاطمه (س) سرور تمام زنان عالمیان از انس و جن است.
وی همچنین سالروز تشکیل بنیاد شهید در تاریخ ۲۲ اسفند ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره)، و سالروز وفات سیداحمد خمینی را گرامیداشت و اظهارکرد: خدمت کردن به خانواده شهدا و ایثارگران مانند عبادت است.
امام جمعه دزفول همچنین سالروز انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران را نیز گرامیداشت که تعداد زیادی از نمازگزاران توسط منافقان شهید شدند در حالی که عاملان این جنایت از طرف غرب حمایت شدند.81370558-6049438


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .