کد خبر: 18187 | زمان مخابره: ۸:۲۲:۳۸ - سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 283 | چاپ چاپ |

امام جمعه دزفول:ظرفیت های آموزشی در راستای شتاب علمی کشور بکار گرفته شود

امام جمعه دزفول از آموزش و پرورش به عنوان یک مجموعه منسجم و پویا که تاثیر بسزایی در ارتقای فرهنگ جامعه دارد نام برد و گفت:باید از کلیه ظرفیت های فرهنگی و آموزشی برای شتاب علمی کشور بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری دزفیل ، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز دوشنبه در گردهمایی مدیران مدارس دزفول در آستانه بازگشایی مدارس به اهمیت کار مدیران مدارس اشاره کرد و گفت:اداره یک مدرسه توفیقی است که از طرف خدا به مدیران ارزانی شده و اداره یک مدرسه بالاتر از اداره یک کشور است.
وی امور مدیریتی و تربیتی را از مهمترین امور دانست و گفت:امور فرهنگی از کارهای بسیار مهم جامعه است و برای مدیریت بهتر باید علم و دانش مدیر افزایش یابد تا نتیجه کار بیشتر نمود پیدا کند.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تبریک آغاز سال جدید تحصیلی افزود:آغاز سال تحصیلی جدید روحیه امید و شادی را در جامعه به همراه دارد که باید مدیران از این روحیه در جهت ارتقای علم وتشویق دانش آموزان به تحصیل استفاده کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن گفت:در گذشته دشمن با گسترش ماهواره به جنگ فرهنگی علیه ما آمد ولی اکنون با شبکه های مجازی ورود پیدا کرده که باید با برنامه ریزی و کارهای فرهنگی دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشت.
مدیر آموزش وپرورش دزفول نیز در این آیین گفت:همزمان با آغاز تحصیلی جدید ۷۳ هزار دانش آموز دزفولی راهی ۳۷۸ آموزشگاه می شوند که حدود ۱۰۶ آموزشگاه در شهرستان دزفول بیش از ۴۰ سال عمر می کنند و نیازمند بازسازی هستند.
غلامرضا نصرالله پور با اشاره به اینکه کلیه مدارس دزفول با مشکل کمبود اعتبار روبرو هستند افزود:نباید مشکلات مالی آموزش وپرورش را از اهداف خود عقب براند.
وی نماز را شاخص اصلی مدارس دانست و اظهار کرد:باید مدیران و معلمان برای برگزاری هرچه باشکوه تر نماز جماعت در مدارس تلاش کنند.
نصرالله پور با اشاره به جمعیت پنجهزار نفری والدین دانش آموزان دزفولی از مدیران مدارس خواست در بازگشایی مدارس از خانواده شهدا و ایثارگران دعوت بعمل آورند.
در این آیین در خصوص سرویس مدارس،پوشاک مدارس و فعال نمودن مرکز مشاوره خانواده و بالا بردن کیفیت آموزشی و تربیتی سخنانی ایراد شد.

ایرنا


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .