کد خبر: 18420 | زمان مخابره: ۸:۱۱:۲۱ - شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 646 | چاپ چاپ |

امام جمعه دزفول: جایگاه نماز جمعه دزفول به هیچ کاندیدای خاصی گرایش ندارد

به گزارش پایگاه خبری دزفیل،حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) افزود:پذیرفتن برخی کاندیداها در دفتر نماز جمعه دزفول با رعایت اخلاق و قانونمداری صورت گرفته است لذا جایگاه نماز جمعه را نباید به شخص و نامزد خاصی منتسب کرد.
وی گفت:با شروع ثبت نام از کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تنور انتخابات در حال گرم تر شدن است و امتحان بزرگی پیش روی ملت ایران است.
خطیب جمعه دزفول با اشاره به اینکه دشمن نقشه ها و توطئه های بسیاری در زمان انتخابات تدارک دیده است افزود:حضور حداکثری همراه با بصیرت مردم ضامن تداوم مسیر انقلاب و رشد و شکوفایی کشور خواهد بود که دشمن را مایوس و دوستان را امیدوار می کند.
امام جمعه دزفول افزود:دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم است تا به روند پیشرفت کشور لطمه وارد کند که سد کردن راه دشمن عمل بر اساس ملاک های شرعی و اخلاقی و قانونمداری است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت:دشمن قصد دارد فضایی به دور از اخلاق و همراه با تنش در زمان انتخابات ایجاد کند تا به اهداف خود برسد لذا مردم و مسوولان باید هوشیار باشند و با بصیرت در انتخابات شرکت کنند.
خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و ششمین اختر تابناک ولایت و امامت رییس مذهب جعفری امام جعفر صادق (ع) را تبریک گفت و گفت:پیامبر اسلام نور هدایت و سعادت دنیا و رستگاری در آخرت را برای بشریت به ارمغان آورد تا انسان را از هلاکت و سقوط نجات دهد.
وی یکی از دستاوردهای رسالت پیامبر را وحدت و همدلی امت اسلام دانست و گفت:۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت نامگذاری شده است که این موضوعی کلیدی وسرنوشت ساز برای جهان اسلام است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به اینکه در روز ۱۷ ربیع الاول جشن بزرگی در مصلای دزفول با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان برگزار می شود گفت: دشمنان بین مسلمانان تفرقه و اختلاف و خون ریزی به راه انداختند زیرا هدف آنها گسترش ناامنی و تروریسم و فشار وارد کردن همراه با قتل و ترور می باشد.
وی اظهار کرد:کشتار مردم نیجریه و نامعلوم بودن وضعیت علامه زکزاکی و نبش قبر فرزندان وی،جنایات آل سعود در یمن و جنایت های به دور از انسانیت داعش در سوریه و عراق همه با هدف اسلام هراسی و از ترفندهای دشمن است که مسلمانان باید در مقابله با این ترفندها هوشیار باشند و اجازه سوء استفاده از این ترفندها را به دشمن ندهند.
امام جمعه دزفول همچنین ۹دی و حرکت از روی بصیرت و درک سیاسی و اجتماعی ملت ایران را گرامی داشت و گفت:بصیرت یعنی شناخت زمان،شناخت نیازها ،اولویت ها و شناخت فتنه های دشمن است.
وی اظهار کرد:در فتنه ۸۸ انتخابات و تخلف در انتخابات و ادعای حقوق بشر همگی بهانه بود زیرا دشمن اصل نظام را نشانه رفته بود لذا گناه فتنه گران قابل اغماض نیست زیرا آثار این چالش و فتنه هنوز هم در کشور وجود دارد و خط قرمز صلاحیت ها در انتخابات باید فتنه ۸۸ باشد.
امام جمعه دزفول گفت:افرادی که سران فتنه را تایید کردند و با دشمن همصدا شدند هرگز صلاحیت ورود به مجلس و دیگر مدیریت ها را پیدا نخواهند کرد مگر اینکه نظر و تفکرشان احراز شود.
خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه به مختومه اعلام شدن پرونده پی ام دی ایران توسط آژانس هسته ای بعد از حدود ۱۲ سال اشاره کرد و گفت:با مختومه کردن این پرونده مشخص شد ۱۲ سال بی دلیل تحریم های سنگین بر ایران تحمیل کرده اند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود:همیشه شاهد عهدشکنی ،تزویر و دروغ آمریکا بوده ایم که در جدیدترین مورد کنگره آمریکا در مصوبه ای به اموال بلوکه شده ایران دست درازی کرده و به بهانه متهم کردن ایران در اقدامات تروریستی این اموال را برای افرادی که مورد ترور قرار گرفته اند قرار می دهد.
امام جمعه دزفول همچنین درگذشت بسیجی و پدر شهیدان صلواتی زاده را در دزفول تسلیت گفت.
نمازگزاران دزفول در بین دو نماز جمعه و عصر به خاطر بارش های الهی دو رکعت نماز شکر به جای آوردند.


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .