کد خبر: 18395 | زمان مخابره: ۷:۵۱:۱۸ - شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 754 | چاپ چاپ |

امام جمعه موقت دزفول: یکی از احیاکنندگان اصلی پیاده روی اربعین شیخ مرتضی انصاری دزفولی بود

به گزارش پایگاه خبری دزفیل بنقل از پایگاه خبری امام جمعه دزفول: آئین وحدت بخش نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مداردزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین “مرتضی بیگدلی شاملو” امام جمعه موقت دزفول، در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد.

خطیب نماز جمعه دزفول  در خطبه های نماز  ضمن سفارش مردم  به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از دستاوردهای تقوای الهی رسیدن به مرحله “فرقان” و جداکردن حق از باطل است.

سه توصیه مهم به نمایندگان

امام جمعه موقت  دزفول با اشاره به دهم آذر، روز مجلس گفت: مجلس در راس امور است و رای اعتماد ملت به نمایندگان، وظیفه ای خطیر را بر عهده نمایندگان قرار داده است.

امام جمعه موقت دزفول  با بر شمردن سه توصیه به نمایندگان شامل خادم اسلام و ملت مسلمان بودن، پرداختن به مسائل ضروری و ساختن اخلاق جامعه تصریح کرد: نمایندگان باید چیزی جز خادم بودن را مد نظر قرار ندهند و مسائل مهم و اولیت دار را مورد توجه قرار دهند.

موضوع گیری ها و پیگیرهای خوب و در بعضی جاها مشکل آفرین

امام جمعه موقت  دزفول افزود: در چندین دوره گذشته مجلس، نمایندگان مردم ، گاهی موضع گیری ها و برخی پیگیری های خوبی داشتند ولی در برخی مواضع گیری ها و تصمیم ها نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه در بعضی جاها، مشکل آفرینی کرده اند.

خطیب نماز جمعه دزفول، با بیان اینکه ملت ایران و مردم  اجازه چنین اقداماتی را نمی دهند و انتظار اصلاح آن را دارند، تاکید کرد: مسائل فردی، فرقه ای، جنجال های طیفی و مسائل قومی خلاف مصلحت عمومی است که در پیگیری ها، عزل و نصب ها، در موضع گرفتن ها، در اجرای پیگیری برخی امور در چه مناطقی، تبعیض رفتاری، تبعیض در برخی موارد و جا به جا کردن اولویت ها، رفتارهایی کرده که مخل وحدت جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی ادامه داد: گاهی این اختلال در وحدت جامعه مخل امنیت جامعه شده و منجر به رفتارهایی شده که یا تبدیل به آتش زیرخاکستر و بشکه آماده انفجار  شده و در برخی موارد دودی از آن برخواسته و به چشم مردم  وارد شده است که باید این رویه اصلاح و در زمینه انتخابات مجلس با این نگاه و با این شرایط نسبت به انتخاب نماینده این نگاه را در میان رای ها به خوبی منظور کنند.

 تشییع پیکر “شهید هیودی”  نماد وحدت مردم دزفول

حجت الاسلام  والمسلمین بیگدلی همچنین با تجلیل از حماسه آفرینی مردم شهید پرور دزفول در تشییع با شکوه شهید «امیر  علی هیودی»اولین شهید مدافع حرم دزفول، گفت: شهید هیودی، فرزند رشید، عزیز و سلحشور این مرز و بوم بوده و دزفول به داشتن چنین سند افتخاری بر خود می بالد.

امام جمعه موقت دزفول  تشییع پیکر “شهید هیودی” را نماد وحدت مردم دزفول، خواند و افزود: حضور گسترده مردم قدرشناس دزفول در این تشییع جنازه، سبب ناکم کردن دشمنان در ایجاد تفرقه و دودستگی در بین مردم شد.

امام جمعه موقت دزفول، اوج تشییع جنازه شهید هیودی را سخنرانی شجاعانه و زینبی همسر شهید دانست و خاطر نشان کرد: باید به خاطر داشتن چنین فرزندان دلیری و چنین همسران و مادران صبور و فداکاری سجده شکر به درگاه الهی آورد.

امام خامنه ای (مدظله العالی) افتخار ایران و افتخار جهان اسلام است

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی با یادآوری برگزاری اجلاس نشست سران کشورهای صادرکننده گاز در تهران، مهمترین رویداد این نشست را دیدار پوتین، رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب، خواند و گفت: مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) افتخار ایران و افتخار جهان اسلام است و در واقع پوتین با این دیدار کسب شرافت و عظمت کرد.

پوتین ونکته سنجی او در دیدار با مقام معظم رهبری

خطیب نماز جمعه دزفول  پوتین را رئیس جمهوری بسیار دقیق و نکته سنج خواند و ابراز کرد: رئیس جمهوری روسیه که در مقابل مقامات کشورهای دیگر با غرور رفتار می کرد، نور الهی نائب امام زمان(عج) امام خامنه ای، او را در این دیدار متواضعانه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی افزود: دیدار مستقیم پوتین با رهبری پس از ورود به ایران، این پیام را داشت که برای رئیس جمهوری روسیه، دیدار با رهبری اولویت اول و نسبت به سران صادرکننده گاز در اولویت دوم بود.

بیداری اسلامی و مقاومت نقش تعیین کننده ای در خاورمیانه دارد

امام جمعه موقت دزفول، آینده دنیا را در گروه تحولات خاورمیانه خواند و گفت: بیداری اسلامی و مقاومت نقش تعیین کننده ای در خاورمیانه دارد و در هدایت و پیشبرد این مقاومت در منطقه، ایران نقش مهم و کلیدی دارد و در ایران نیز، تصمیم نهایی با رهبری است به همین خاطر، پوتین، هوشمندانه این موضوع را تشخیص و اول به دیدار رهبر انقلاب رفت.

نقش اثرگذار قرآن و اسلام در آینده دنیا

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی، به هدیه پوتین به رهبر انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: در حالی رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب قرآن هدیه دادند، که اروپا در کمال نفهمی و نادانی در جهت ضدیت با اسلام، توهین به قرآن و به آتش کشیده ای این کتاب الهی را در پیش گرفته اند، که این اقدام پوتین نیز نشان از درک نقش اثرگذار قرآن و اسلام در آینده دنیا توسط رئیس جمهور روسیه دارد.

حمایت از فلسطین جزو محکمات ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی با اشاره به نام گذاری روز یکشنبه به نام روز «همبستگی با ملت فلسطین»، مسئله فلسطین را مسئله ای اساسی برای جمهوی اسلامی ایران خواند و ابراز کرد: ملت و مجاهدین فلسطینی، همواره مورد حمایت ما بوده و هیچ حادثه ای موجب خارج شدن موضوع فلسطین از دستور کار ما نخواهد شد.

امام جمعه موقت دزفول ، با بیان اینکه حمایت از فلسطین جزو محکمات ملت ایران است، افزود: موضوع فلسطین هیچ گاه به فراموشی سپرده نمی شود و ملت ایران با تمام قوا تا محو اسرائیل سفاک از فلسطزین حمایت می کند.

یکی از احیاکنندگان اصلی  پیاده روی اربعین  شیخ مرتضی انصاری بود

 خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با اشاره به اربعین حسینی(ع)، با بسیار مهم خواندن آن، اربعین را نقطه شروع مغناطیس امام حسین(ع) بعد از عاشورا خواند و ابراز کرد: جابر انصاری اولین زائر اربعین حسینی(ع) بود و یکی از احیاکنندگان اصلی این پیاده روی شیخ مرتضی انصاری (ره) بود که بارها پای پیاده در اربعین به کربلا رفت.

امام جمعه موقت دزفول، با تقدیر از عوامل برپایی موکب های شهرستان دزفول در مرز چذابه، از تدابیر حجت الاسلام والمسلمین  قاضی، امام جمعه دزفول در این خصوص تقدیر کرد.

گرامیداشت هفتم آذر، روز نیروی دریایی و تجلیل از مقام شامخ شهدای  نیرو دریایی ارتش و سپاه

امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت هفتم آذر، روز نیروی دریایی و تجلیل از مقام شامخ شهدای نیرو دریایی ارتش و سپاه، گفت: امروز نیروی دریایی مرز مراقبت و پاسداری از حریم شرافت و توانمندی ما را از مرزهای دریایی کشور به مرزهای دیگر گسترش داده و در این زمینه خوش درخشیده است.

گرامیداشت شهادت «غضنفر رکن آبادی» دیپلمات باسابقه ایران

حجت الاسلام والمسلمین  بیگدلی،همچنین با اشاره به شهادت «غضنفر رکن آبادی» دیپلمات باسابقه ایران در حادثه منا، ضمن خواست رحمت واسعه برای این شهید، نابودی آل سعود را از خدا مسئلت نمود.81856080-70333431


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .