کد خبر: 18175 | زمان مخابره: ۱۰:۴۵:۱۵ - شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 507 | چاپ چاپ |

برگزاری نشست کتابخوان با موضوع دفاع مقدس

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول از برگزاری نشست تخصصی کتابخوانی دفاع مقدس، در روز سه شنبه مورخ ۳۱ شهریور ماه  ساعت ۱۷٫۳۰ لغایت ۱۹٫۳۰ در محل سالن اجتماعات فرمانداری همزمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان دزفول خبر داد.

DSC01175

فروزان مهرانپور در گفتگو با خبرنگار دزفیل ، اظهار کرد: «کتاب خوان» عنوان نشست هایی است که به منظور به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می شود.
وی اظهار کرد: این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان به کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.
مهران پور با اشاره به اهداف برگزاری نشست کتابخوان گفت: برگزاری اینگونه نشست ها را می توان اجرایی کردن دغدغه های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص سرانه مطالعه کشور دانست.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول با بیان اینکه ۴ نشست کتابخوانی در سال جاری برگزار می‌شود تصریح کرد: برگزاری اینگونه نشست ها برای تواتمند سازی و ارتقاء علمی کتابداران، اشتراک گذاشتن کتابهای خوانده شده، معرفی تخصص کتاب و عادت به مطالعه مفید در جامعه را افزایش می‌دهد.
وی همچنین عنوان کرد: از قواعد برپایی این محفل ها تمرکز بر معرفی استاندارد کتاب ها در فاصله ۷ دقیقه ای بوده و سخنرانی های مرسوم در جلسات وجود ندارد.
در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول گفت: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول به عنوان اولین شهرستان استان، در روز سی و یکم شهریورماه میزبانی نشست کتاب خوان را با موضوعیت دفاع مقدس پذیرفته است و آمادگی دارد با همکاری سایر ادارات و نهادهای فرهنگی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، سلسله نشست های کتاب خوان را به شکل مستمر برگزار کند.
مهرانپور درخصوص ملاک های معرفی استاندارد کتاب در نشست کتاب خوان گفت: صحبت در خصوص مؤلف،بحث در خصوص کتاب و موضوع آن، عناوین و تیترهای اساسی و اصلی کتاب و توضیح اجمالی فصول، بیان مهمترین سؤالاتی که نویسنده کتاب سعی کرده به آن پاسخ دهد و اشاره به فرازها و پاراگراف هایی ارزشمند از موارد بحث در این نشست است.
وی همچنین از نکات کلیدی و پر محتوا از کتاب، آوردن چند جمله بسیار ارزشمند از کتاب، پیشنهاد کتاب های مفید و مکمل دیگر در محوریت موضوع کتاب، تعیین گروه مطالعاتی هدف، نظرِ بزرگان درباره کتاب، رعایت اصول نگارشی، منسجم بودن متن در عین حفظ تفکیک محتوایی و بیان مهمترین وجوه تمایز و برتری کتاب با آثار مشابه در آن موضوع در معرفی نشست کتاب خوان به عنوان ملاک معرفی نام برد.

 


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .