کد خبر: 18122 | زمان مخابره: ۱۲:۲۰:۱۵ - سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 362 | چاپ چاپ |

بودجه امسال دزفول ۱۷۷ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال تعیین شد

کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از اختصاص ۱۷۷ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال اعتبار به شهرستان دزفول خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دزفیل مجید پورفاطمی روز دوشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان دزفول در سرسرای جلسات فرمانداری افزود: امسال کل اعتبارات خوزستان سه هزار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
وی با اشاره به کاهش ۶۰درصدی اعتبارات نسبت به سال ۹۲ گفت:با توجه به حجم کم اعتبارات باید استفاده بهینه ای از این اعتبارات موجود کرد و اگر بهره وری مناسبی از این اعتبارات صورت نگیرد وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.
پورفاطمی افزود:در مدل توزیع اعتبارات که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی طراحی شده پروژه جدید تعریف نشده و اولویت به پروژه های با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.
کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در پاسخ به مشکلات مناطق روستایی و لزوم تعریف پروژه های جدید اظهار کرد:۱۰ درصد از کل بودجه نیز به پروژه های جدید و مهم با رعایت شرایط اختصاص داده شده که پروژه باید در مدت دو سال بهره برداری شود و با گذشت یکسال ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز تامین شده باشد.
پورفاطمی به نقایص مدل توزیع اعتبار نیز اشاره کرد و گفت:این مدل قادر به اندازه گیری اهمیت برنامه ها نبوده و بر اساس متوسط ها تصمیم گیری شده ضمن اینکه به این دلیل که شهرداری دزفول از درآمد ارزش افزوده برخوردار است از تخصیص اعتبار محروم شده ولی اعتباری به دیگر شهرداری های تابعه دزفول اختصاص داده شده است.
رییس عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست گفت:با پیگیری فراوان فرماندار دزفول ۶۲ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های بالای ۸۰ درصد و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز به پروژه های پیشنهادی در شهرستان دزفول اختصاص یافت علاوه براین سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز به اداره راه وشهرسازی دزفول برای مناطق محروم اختصاص یافته است.
فریدون روغنی زادگان افزود: پارسال ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار به اداره راه و شهرسازی دزفول اختصاص یافت که امسال به ۳۶ میلیارد ریال رسید.
وی اعتبار بنیاد مسکن شهرستان دزفول را در امسال ۲۰ میلیارد ریال دانست و گفت:برای نوسازی مدارس این شهرستان ۱۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال و برای اداره آب و فاضلاب ۱۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال اختصاص یافته است.
وی اعتبار آب و فاضلاب روستایی شهرستان دزفول را در امسال هفت میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال دانست و گفت:به جهاد کشاورزی نیز شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته است.
روغنی زادگان اظهار کرد:بودجه اداره امور عشایر دزفول چهار میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال ،دامپزشکی دزفول دو میلیارد ریال،محیط زیست ۹۲۵ میلیون ریال ،اداره ورزش و جوانان دزفول ۱۱ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال،فنی وحرفه ای دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال،میراث فرهنگی دزفول شش میلیارد و ۲۹۰میلیون ریال،نهاد کتابخانه ها هفت میلیارد ریال،بهداشت درمان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال ،بنیاد شهید۱۶۰ میلیون ریال،توزیع برق سه میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال،منابع طبیعی ۲۸۲ میلیون ریال،سپاه دو میلیارد و ۷۵۵ میلیون ریال و هلال احمر دزفول ۷۰۰ میلیون ریال است.
وی با اشاره به اینکه اعتبار مصوب شده کاهش یا افزایش نخواهد یافت افزود: علاوه براین ،اعتبار ماده ۱۸۰ نیز در آینده توزیع خواهد شد.
رییس عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول اظهار کرد:۳۰ میلیارد ریال از حمل و نقل و خدمات شهری به هشت شهرداری توابع دزفول تعلق می گیرد.
فرماندار ویژه شهرستان دزفول نیز در این نشست از توزیع ناعادلانه اعتبارات در شهرستان دزفول انتقاد کرد و گفت:برخی مناطق محروم دزفول از جمله بخش های شهیون و سردشت نادیده گرفته شدند در حالی که دزفول شهری نفت خیز است و روزانه ۵۵ هزار بشکه نفت در این شهرستان تولید می شود.
حبیب ا… آصفی اختصاص اعتبارات ناچیز به دزفول را ‘ظالمانه’ دانست و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست با اعزام کارشناسان خود واقع بینانه تر قضاوت کنند.
وی افزود :اگر به فریاد مناطق محروم دزفول نرسیم فقر و حاشیه نشینی در دزفول بیداد می کند.

ایرنا

81742389-70134119


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .