کد خبر: 18272 | زمان مخابره: ۸:۴۶:۵۷ - شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 383 | چاپ چاپ |

خطیب جمعه دزفول:واعظان توانمند در عزای حسینی سخنرانی کنند

امام جمعه موقت دزفول بر استفاده از وعاظ توانمند در عزاداری ها و هیات های عزاداری تاکید کرد و گفت:عزاداران حسینی با وحدت و همدلی عزاداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری دزفیل، حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر، افزود:عزاداران، هنگام عزاداری در محرم از مواردی که موجب سوء استفاده دشمن می شود جلوگیری کرده و از خرافه دوری کنند.
وی از محرم به عنوان یادآور رشادت های امام حسین(ع) یاد کرد و افزود:عاشورا فریضه ای است که زمینه بروز فرایض و دفع فتنه ها را فراهم می کند.
امام جمعه موقت دزفول در ادامه سخنانش، امر بمعروف و نهی از منکر را وظیفه ای همگانی دانست که خون های بسیاری برای آنها ریخته شده است.
وی در خصوص موضوع هسته ای و تصویب برنامه جامع اقدام مشترک( برجام) نیز گفت:برجام با همه ضعف ها و مشکلات و محسنات و فوایدش، از سوی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان به تصویب رسید و اینک به عنوان تصمیم ملی مطرح است .
امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد:دشمن سعی دارد در حاشیه برجام و با نظرات مختلف بین جریانات فکری، دو قطبی ایجاد کند لذا باید مراقب بود و روح یگانگی و برابری را در بین ملت حفظ کرد.
حجت الاسلام بیگدلی بر پایبندی بر حقوق ملت در اجرای برجام تاکید کرد و گفت:دولتمردان نباید در مقابل دشمن کوتاه بیایند و لازم است، با قاطعیت از حقوق ملت دفاع کنند تا پسا برجام با کاهش هزینه ها و مدیریت قدرت ها همراه باشد.
وی گفت:رییس جمهوری ۸۰ درصد مشکلات کشور را ناشی از سوء مدیریت و ۲۰ درصد را مربوط به موضوع هسته ای دانستند که با این اوضاع و تصویب برجام ۲۰ درصد مشکلات کشور حل خواهد شد و ۸۰درصد دیگر نیز با مدیریت صحیح و اجرای اقتصاد مقاومتی محقق می شود.
حجت الاسلام بیگدلی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید گفت:روشندلان افرادی تحصیلکرده وبا اراده هستند که هر مسوولیتی را با موفقیت انجام دادند که باید محدودیت های استخدامی و ساماندهی پیاده روها و معابر عمومی برای آنان برداشته شود.


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .