کد خبر: 18521 | زمان مخابره: ۸:۱۱:۴۱ - شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 525 | چاپ چاپ |

دکتر خسروپناه: به تبیین صدور فرهنگ و تفکرانقلاب اسلامی درجهان و مهمترین شاخص های یک نماینده مجلس پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دزفیل بنقل از ” مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجت الاسلام والمسلمین  عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزار شد .

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول  در خطبه های نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوای الهی وپرهیزکاری انسان را در پیمودن مسیرآخرت تامین می کند .

تبیین آئین معاشرت از منظر سیره وسنت حضرت زینب کبری(س)

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به در پیش بودن پنجم جمادی الثانی سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار با تبریک این ایام خجسته  خطبه اول نماز را به بحث پیرامون آئین معاشرت از منظر سیره وسنت آن بانوی نمونه اسلام پرداخت و گفت: زینب کبری (س) مادر موفقی بود که یکی از دغدغه های  ایشان تربیت فرزندان صالح بود.

دکتر خسرو پناه افزود: نباید این فرهنگ القا شود تنها خانم هایی که بیرون کار می کنند و شغل بیرون از خانه دارند افتخار است بلکه باید به وجود خانم هایی که در خانه کار مهم تربیت فرزند صالح را بعهده داند افتخار نمود.

وی افزود: هم عفاف ، حجاب وهم پارسایی زینب (س) برای همه  مردان وزنان عالم  درسی بزرگ است.

 برشمردن موفقیت های انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف علمی ، صنایع موشکی ، ماهواره و دارو

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با تبریک سی هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تقدیر کرد وگفت: یوم الله بعنوان دقیق کلمه از آن خود مردم است که به اذن خداوند متعال استمرار پیداکرد وامروز هم مردم با همت ورشادت و ایمان واخلاص به انقلاب امام ورهبری  پایبندند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه با برشمردن موفقیت های انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف علمی ، صنایع موشکی ، ماهواره و داروگفت: این توسعه در بخش های فرهنگی هم تداوم داشته ودارد بطوریکه فرهنگ انقلاب اسلامی به سراسر جهان صادر شده است .

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: تشکیل حزب الله در مقابل صهیونیستها ، گسترش تشیع دربین ۸ تا ۱۲ میلیون نفر در نیجریه وحدود سه میلیون نفر در اندونری نمونه هایی از این موفقیتها است که  امام فقط  به دنبال وحدت اسلامی در بین مسلمانان جهان بود

امام جمعه موقت دزفول با موفقیت خواندن پیروزهای اخیر در سوریه ونقش مقاومت دراین پیروزیها گفت: اگر جوانان رشیدما به آنجا اعزام نمی شدند ماباید در کرمانشاه وایلام بایددر مقابل تروریستها مقابله میکردیم واعتراض حتی اندک دراین زمینه احمقانه است چرا که سوریه خاکریز اول ماست.

لزوم تبعیت از قانون

دکتر خسرو پناه با اشاره به جایگاه قانونی شورای نگهبان  درامر انتخابات گفت: هرکس تایید شدیا نشد بعد ها نباید روی آن دعوا شود باید در فکر انتخاب اصلح بود و دعواهای بچگانه باید کنارود .

وی افزود: شورای نگهبان شورایی است که به دقت بررسی می کند و حتی اگر کسی آن را قبول نداشته باشد باید قانون را بپذیرد ، شورای نگهبان که تابع سلائق شخصی نیست بلکه طبق ضوابط خودش است .

تبیین شاخص های یک نماینده مجلس

حجت الاسلام  والمسلمین عبدالحسین خسروپناه همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو هفتم اسفند گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان دزفول پیچیدگی هایی نسبت به دیگر شهرهای کشور دارد و علاوه برنکاتی که مقام معظم رهبری فرمودند و  شاخصه های تدین، دلسوزی، خدمات رسانی، پایبندی به ارزش های انقلاب، نماینده مردم باید برای تامین امنیت در این شهرستان برنامه داشته باشند .

وی با تقدیر از اقدامات نیروهای انتظامی  بر حفظ امنیت پایداردرشهرستان تاکید کرد و گفت:اگر مردم احساس امنیت نکنند، نخبگان و پزشکان و صاحبان صنعت از شهر مهاجرت می کنند.

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه نماینده مجلس باید برای تحکیم وحدت برنامه داشته باشد، افزود:دعوا و گسترش اختلاف قومی نشانه خیانت است و کاندیداها برای تامین امنیت پایدارباید برنامه داشته و به شعار دادن اکتفا نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین خسرو پناه  رونق اقتصادی شهرستان و تامین معیشت مردم را از دیگر ضرورت های برنامه کاندیداهای مجلس دانست و گفت:ظرفیت های فراوانی در زمینه های مختلف در دزفول وجود دارد که باید از این ظرفیت ها در راستای اشتغالزایی و ایجاد کسب و کار استفاده کرد.

امام جمعه موقت دزفول  افزود:شهرستان دزفول سه برابر شهرمحلات که شهر گلهاست گل تولید می کند که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.111-176x132


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .