کد خبر: 18145 | زمان مخابره: ۱۲:۵۳:۲۰ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 274 | چاپ چاپ |

فاضلاب،ساکنان مهرشهر دزفول را با مشکل مواجه کرده است

در حالیکه آلودگی ناشی از فاضلاب ساکنان چند سایت مسکونی کوی مهر شهر دزفول را با مشکل جدی مواجه کرده است هیچ ارگانی در این رابطه پاسخگو نیست.

به گزارش ایرنا خرابی شبکه فاضلاب و سر ریز فاضلاب در معابر چند سایت مسکن مهر کوی مهرشهر دزفول به ویژه در سایت شکوفه وضعیت نامناسبی ایجاد کرده و علاوه بر بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب ، بهداشت و سلامت اهالی را نیز به خطر انداخته است.
یکی از اهالی سایت گلبرگ کوی مهرشهر دزفول با اشاره به آلودگی ناشی از فاضلاب این منطقه گفت:به دلیل بی احتیاطی صورت گرفته و عدم سرپوش گذاری فاضلاب هنگام محوطه سازی شبکه فاضلاب سایت شکوفه مسدود و با مشکل مواجه شده است.
محمدرضا مجیدی افزود:با مسدود شدن فاضلاب سایت شکوفه فاضلاب این سایت در خیابان کناری تخلیه شده و وضعیت نامناسبی را بوجود آورده است به گونه ای که بوی نامطلوب آن اهالی منطقه را رنج می دهد.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده برای اهالی منطقه افزود:آلودگی ایجاد شده ناشی از سر ریز فاضلاب سلامت اهالی این منطقه به ویژه کودکان را تهدید می کند و احتمال انتقال بیماریهای خطرناک به کودکان وجود دارد.
مجیدی با اشاره به اینکه بوی نامطبوع حاصل از فاضلاب در گرمای تابستان و گرد و غبار تشدید شده است گفت:با این وضعیت خیابان ها از فاضلاب سرریز شده و عبور و مرور خودروها نیز با مشکل مواجه شده است.
یکی دیگر از ساکنان سایت گلبرگ کوی مهرشهر دزفول نیز گفت:بیش از سه ماه است که با این مشکل مواجه هستیم و بر خلاف پیگیری فراوان از طریق اتحادیه مسکن مهر،فرمانداری ،آبفا و پیمانکاران هیچ کس جوابگوی ما نیست.
حسین شفیعی افزود:در حال حاضر شهرداری در حال محوطه سازی و آسفالت خیابانهای مهرشهر است که به دلیل مشکل ایجاد شده در شبکه فاضلاب امکان ادامه کار و آسفالت خیابان مذکور وجود ندارد.
وی اظهار کرد:تاکنون به دلیل نبود آسفالت با مشکلات زیادی بویژه در زمستان مواجه بودیم ولی اکنون که مشکل فاضلاب هم اضافه شده فقط خواهان حل این مشکل و رفع آلودگی از سطح خیابان هستیم .
شفیعی با بیان اینکه مشکل فاضلاب زندگی ۳۰۰ خانوار ساکن در این منطقه را مختل کرده است از مسوولان ذیربط خواست برای حل مشکل وارد عمل شوند.
رییس اتحادیه مسکن مهر دزفول نیز در این خصوص گفت:به دلیل استفاده از منهول های با کیفیت پایین در شبکه فاضلاب کوی مهر شهر لذا منهول ها شکسته شده و شبکه فاضلاب با مصالح ساختمانی پر شده است.
عبدالرحیم طهرانی نژاد با انتقاد از کوتاهی اداره آب و فاضلاب در این خصوص افزود:اداره آب وفاضلاب دزفول وظیفه حل این مشکل را دارد ولی به بهانه های مختلف از وظیفه خود شانه خالی می کند .
وی گفت:اداره آب وفاضلاب دزفول از سال ۹۰ هزینه نصب انشعابات را دریافت کرده ولی اقدام به نصب انشعابات نکرد تا اتخادیه وارد عمل شد.
طهرانی نژاد افزود:اداره آب وفاضلاب در این خصوص همکاری نمی کند و باید جوابگو باشد.
رییس اداره آب و فاضلاب دزفول نیز با بیان اینکه این اداره هنوز شبکه فاضلاب مهرشهر دزفول را تحویل نگرفته و ملزم به حل مشکلات پیش آمده نیست گفت:با این وجود اداره آب و فاضلاب دزفول تاکنون چند بار نسبت به لایروبی شبکه فاضلاب مهر شهر که از سوی اتحادیه مسکن مهر دزفول تخریب شده بود اقدام کرده است.
جمال الدین برفر گفت:اتحادیه مسکن مهر دزفول که اقدام به محوطه سازی در کوی مهر شهر دزفول کرده با بی احتیاطی صورت گرفته با مشکل فاضلاب مواجه شده که باید در این خصوص جوابگو باشد.
عدم تحویل فاضلاب کوی مهرشهر دزفول به اداره آب وفاضلاب در حالی است که رییس اتحادیه مسکن مهر دزفول می گوید فاضلاب این منطقه در اختیار پیمانکاران آب و فاضلاب می باشد.
تا حل اختلاف بین اداره آب و فاضلاب و اتحادیه مسکن مهر دزفول ساکنان کوی مهرشهر باید همچنان آلودگی ناشی از فاضلاب را تحمل کنند.
در منطقه مهر شهر دزفول دو هزار و ۳۱۲ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر وجود دارد که بیش از ۸۰درصد آنها به متقاضیان واگذار شده است.


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .