کد خبر: 1733 | زمان مخابره: ۲۳:۰۱:۳۳ - چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ | ۶ نظر | دفعات مشاهده : 10,888 | چاپ چاپ |

مصاحبه اختصاصی با محسن خجسته مهر معاون برنامه ریزی وزیر نفت

مصاحبه اختصاصی سایت شهر خمون دزفیل (شهر ما دزفول) با معاون برنامه ریزی وزیر نفت

محسن خجسته مهر:امروز کمک به دزفول یک وظیفه دینی و کشوری است

نام و نام خانوادگی: محسن خجسته مهر

تاریخ تولد: ۱۳۴۹

محل تولد: دزفول

تحصیلات: فوق لیسانس- مهندسی مخازن هیدروکربوری نفت و گاز

سوابق اجرائی: ۱۷ سال

سمت: معاون برنامه ریزی وزیر نفت

دزفول را تعریف کنید؟

دزفول دژ مستحکم و سمبل و اسوه مقاومت و دیار و مجاهدان و مومنانی است که مغروق دریای بی کران ولایت بوده و در دفاع از اسلام و ولایت و پاسداری از آرمان و مرام انقلاب سرآمد زمان و کم نظیرند. مشخصه اصول گرایی، وفادار ماندن به انقلاب و نظام، خدمتگذاری و ایفای نقش کلیدی و اثر گذار در کشور شاخصه دزفول و دارالمومنین است. افتخار به دزفولی بودن افتخار به خوبی ها و افتخار به اسلامی بودن است. شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و جلسات قرائت قرآن زینت بخش شهرمان دزفول است.

وقتی به دزفول می آید اولین جایی که می روید کجاست؟ چرا؟

وقتی به دزفول می آیم جاذبه مسجد جامع که هنوز طنین و شمیم معطر دعای کمیل و صدای آرام و ناز اشک های خوف از خدا در آن فضا پراکنده است، همه دلهای مشتاق را بسوی خدا می خواند و دوست دارم بار دیگر در آن فضای عطر آگین بار دیگر در کنار آن همه عاشق خدایی که بیشترشان خدایی شده اند همنشین گردم. لذا هر طور شده به یاد آن دوران عزیز و مقدس به آن مسجد بزرگ سری دیدن میکنم.

مقداری از گذشته خود و زمانی که در دزفول بودید برایمان بگوئید؟

در خانواده ای مذهبی بزرگ شدم و خدا را شکر از کودکی با آموزه های دینی ومحبت اهل بیت و حضور در جلسات قرائت قرآن مانوس بودم و گذشتگان ما همچون سایر مردم شریف دزفول به تدین و مردم داری مشهور بودند. دوران کودکی و نوجوانی با کودکان و نوجوانانی بودم که عشق به آنها در کانون گرم و معنوی مسجد صاحب الزمان شکل گرفت و بسیاری از آنان امروز در نزد پروردگار متعال روزی خوار و مرزوقند و امروز همه ما محتاج شفاعت و دعای آن ملکوتیان هستیم.

کلاس دوم راهنمایی بودم که به جبهه رفتم (پدافندی کوشک- گردان عمار )و در سایرعملیاتها همچون، والفجر۸ ،والفجر۱۰ ،بیت المقدس ۷،بعنوان بهترین روزهای عمرم درگردان های بلال و عمار از همه فرماندهان و هم رزمانم کسب فیض نمودم که امروز وقتی به دزفول می آیم به عشق همه آنها می آیم.

دوران دبیرستان را در دبیرستان طالقانی و در سال ۶۸ به پایان رساندم و در کنکور سراسری آن سال وارد دانشکده نفت آبادان و در رشته مهندسی بهره برداری از منابع نفت و گاز پذیرفته شدم . از سال ۱۳۷۲ به مدت ۱۳ سال در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز به عنوان کارشناس ، کارشناس ارشد و شبیه ساز مخازن نفت و گاز و نهایتا به عنوان سرپرست پروژه های مطالعاتی نفت و گاز کار می کردم ولی هیچگاه ارتباطم با شهر عزیزم دزفول و بچه های مسجد قطع نشد. تیرماه ۸۵ به دلیل نیاز به تهران آمده و در معاونت برنامه ریزی وزارت نفت به عنوان رئیس برنامه ریزی توسعه و تولید میادین نفت و گاز مشغول شدم.

پس از یکسال به عنوان معاون بررسی طرح های منابع هیدروکربوری در مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت منصوب شدم.

پس از ادامه تحصیل موفق شدم در رشته فوق لیسانس مهندسی مخازن هیدروکربوری فارغ التحصیل شدم.

در ۱۵ فروردین ۱۳۸۹ توسط وزیر محترم نفت به عنوان معاون وزیر در برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری منصوب شدم.

اهم مسئولیت های اینجانب:

۱)     معاون وزیر نفت در برنامه ریزی

۲)     رئیس شورای آنفورماتیک وزرات نفت

۳)     رئیس ستاد اصلی سیاست های اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی

۴)     دبیر و عضو کمیته ویژ نظارت بر میادین مشترک نفت و گاز

۵)     دبیر کارگروه ویژه نمایندگان رئیس جمهور در امور نفت

۶)     عضو کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد

۷)     سر دبیر ماهنامه فنی تخصصی اکتشاف و تولید

۸)     عضو کنگره جهانی نفت

راست می گویند دزفولی ها هر کجا بروند خیلی خوب پیشرفت می کنند؟

به اعتقاد من ما باید در هر کجا کار می کنیم به وظیفه دینی و مذهبی و اداری مان عمل کنیم و به الگوهای اسلامی – ایرانی مان افتخار نمائیم. هر کس توانایی، دانایی و پتانسیل اش بیشتر باشد مسئولیتش و پاسخگو بودنش باید بیشتر باشد.

دزفولیها همچون سایر مردم عزیز کشورمان به دلیل برخورداری از اصول و مبانی دینی و اسلامی توانمند و استوار به بار نشسته اند و به مدد اتکال به خدای متعال هر کجا بوده اند و یا رفته اند عاشقانه و متعصبانه به دنبال تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و از همه مهمتر ولایتمدار بوده اند ، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و پس از جنگ تحمیلی در تمام عرصه های فرهنگی ، علمی ، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی امتحان خود را به سلامت به پایان رسانده اند. امید دارم خدای متعال همه ما را بدانچه او دوست دار و راضی است موفق کند.

نقش دزفول را در پیروزی انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس چگونه می بینید؟

آوازه و بزرگی و منحصر بفرد بودن شهرمان دزفول حاصل بزرگواری مردمان آن دیار است. به اعتقاد من وزن و سهم مردم دزفول در حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و نظام مقدس مان بطور مفید و اثر بخش و در حد فوق العاده و فراتر از توان معمول بوده است.

بزرگ مردان، فرماندهان و سلسله جلیله روحانیت دردزفول توانستند بخوبی در منطقه خوزستــان هم توطئه های ضد انقلاب را خنثی و سرکوب کنند و هم سرداران و فرمانده هان مجاهد این دیار در هدایت جنگ تحمیلی در جهت دفاع جانانه سهمی بسزا داشته باشد. دزفول هم کانون جنگ و آتش و خون بود و هم کانون ایثار و حماسه سازی به همین دلیل بود که نظام اسلامی از مردم دزفول توقع و انتظارات خیلی بالایی داشته و دارند و مردم دزفول مصداق مجاهدان فی سبیل ا… و نیز مصداق : هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند.

خیلی ها می گویند کسی که از دزفول رفت همه چیز را فراموش می کند، حالا برای جواب به آنها چند مورد از مناطق گردشگری و تاریخی دزفول را بیان کنید؟

عشق به دزفول عشق به خوبی هاست، حتی آنهایی که دزفولی نیستند دزفول را فراموش نکرده اند. از جمله جاذبه های گردشگری در دزفول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱)     آستان متبرک و تاریخی محمد بن جعفر، سبز قبا ، حضرت حزقیل نبی ، امام زاده رود بند، مسجد جامع، بقعه سید رکن الدین

۲)     آسیاب های قدیمی و تاریخی مشرف بر رودخانه دز

۳)     قدیمی ترین پل جهان (پل قدیم)

آیا تا بحال مسئولین شهری در مورد دزفول با شما به عنوان یکی از فرزندان این شهر صحبتی داشته اند و آیا حاضر به همکاری با آنها هستید؟

بله ارتباط خوب و معنی داری با مسئولین محترم شهرستان دزفول برقرار است و هر جا که کمکی از بنده بر بیاید با کمال میل انجام می دهم . امروز کمک به دزفول فراتر از یک موضوع شهری است بلکه یک وظیفه دینی و کشوری است و همه مسئولان نظام اسلامی همه دوست دارند که به مردم خوب این دیار خدمت کنند.

سئوالات زیر را با یک کلمه پاسخ دهید.

دزفول: مقاومت                                     رودخانه دز: زلال و پاک

نفت:تولید ثروت                                       جهاد اقتصادی:توسعه پایدار

آیت ا… قاضی (ره):نماز جمعه            امام خمینی (ره):انقلاب اسلامی

اعتیاد:بلای خانمان سوز                             جوان :پویایی

شهید:ملکوت                                          سایت شهر خمون دزفیل: فوق العاده

حرف آخر؟ اینکه سال جهاد اقتصادی را با کار و همت مضاعف جدی بگیریم. ایمان و اعتقاد به توانایی، نمودی باور کردنی از جهاد اقتصادی است. جهش اقتصادی دزفول ، مستلزم یک جهاد اقتصادی و در گرو وحدت رویه و همدلی است. بیائیم با تولید ثروت در دزفول، ارتقاء صنعتی – کشاورزی، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار را محقق سازیم.

تدوین سند راهبردی توسعه اقتصادی دزفول یک الزام است و با تدوین نقشه راه می توان طرح های جدید را تعریف و عملیاتی نمائیم آنانی که در دزفول دانا ترند، اثر بخش ترند و در عمل و اجرا خالق زیبایی و اثرات مفیدند، همانا آنان ارزشمند و ماندگارند.


۶ ديدگاه مطلب براي " مصاحبه اختصاصی با محسن خجسته مهر معاون برنامه ریزی وزیر نفت " ارسال شده است.

 1. امیررئوفیان می‌گه:

  امیررئوفیان یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ساعت: ۷:۲۰ صبح
  در ابتدا از شما متولیان متعهد این سایت تشکر میکنم که مصاحبه هایی از این دست رو با نخبگان شهرمون دزفول ترتیب میدین،و این انگیزهایی خواهد شد برای جوانان لایق دزفول،من به عنوان یکی از بچه های مسجد صاحب الزمان جنوبی به آقای خجسته مهر تبریک میگم،با آرزوی موفقیت بیشتر برای همه جوانان متعهد سرزمینم دزفول.

 2. همشهری می‌گه:

  با سلام
  درود بر شما بخاطر مصاحبه با فرزندان دزفول( موندم از کجا پیداشون میکنید!)و درود بر آقای خجسته مهر که ما تازه فهمیدیم همشهریمون معاون وزیر نفته، خدامیدونه و قتی مصاحبه رو می خوندم افتخار کردم به دزفولی بودنم. انشاالله همیشه پاینده و سربلند باشید.

 3. احسان خجسته مهر می‌گه:

  درود بر نخبگان شهرمون دزفول به خصوص پسرعموی خوبم آقا محسن باآرزوی موفثیت بیشتر برای همه ی جوانان به خصوص آقا محسن

 4. مجتبي مهديه می‌گه:

  باسلام و احترام به جناب آقای مهندس مهسن خجسته مهر
  من نیز از طرف خود و همشهریان عزیزم دزفولی های متدین از شما با زبانی ساده تشکر و قدر دانی مینمایم. و از پروردگار متعال خواستارم عمری مفید به شما و خانواده محترمتان عنایت بفرماید.

 5. علیرضا نیل پززاده می‌گه:

  قای خجسته مهر عزیز و سایر خجسته مهرهای دزفیل همیشه مایه افتخار و مباهات مردم هیسن خدا حفظشون کنه…………………………………………………

 6. علي خامسي می‌گه:

  سلام به عنوان یکی از بچه های مسجد صاحب الزمان (عج) به آقا محسن(مش محسن) افتخار میکنم

ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .