کد خبر: 18588 | زمان مخابره: ۷:۳۳:۲۰ - سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 828 | چاپ چاپ |

معاون فرماندار:دزفول در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی از ظرفیت بالایی برخوردار است

معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی گفت:از این ظرفیت در سایر شهرهای خوستان استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری دزفیل به نقل از ایرنا عبدالحسین پوررکنی روز دوشنبه در جریان بازدید مدیر کل دفتر فنی استانداری خوزستان از چند طرح عمرانی و کشاورزی دزفول به ایرنا افزود:این بازدید به منظور رونق بازار گل وگیاه دزفول انجام شد چرا که در شهرستان دزفول به دلیل شرایط ویژه آب و هوایی گونه های خاص و محلی ویژه ای تولید می شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون چند گونه جدید گیاهی توسط کشاورزان دزفول تولید شده است افزود:با توجه به ظرفیت بالای این شهرستان در خصوص تولید انواع گل و گیاه در دزفول باید بیشتر اطلاع رسانی شود.
پوررکنی گفت:ظرفیت های تولید گل و نهال در شهرستان دزفول باید معرفی شوند و جهاد کشاورزی نیز در این راستا با نصب تابلو نسبت به معرفی این گونه ها اقدام کند.
اشرف عسکری مدیر کل دفتر فنی استانداری خوزستان نیز هدف از این بازدید را استفاده و فروش گونه های گیاهی و نهال تولید دزفول به دیگرشهرهای استان خوزستان عنوان کرد و افزود:شهرستان دزفول ظرفیت بالایی در تولید گل وگیاه دارد و گونه های مختلفی در دزفول تولید می شود که در نوع خود منحصربفرد است .
وی افزود:در طرح هایی که در شهرهای مختلف استان خوزستان در دست اجرا می باشند می توان از گونه های گیاهی و گل و گیاه تولید دزفول استفاده کرد .
عسکری بر ضرورت افزایش فضای سبز در شهرهای استان خوزستان تاکید کرد و گفت:باید با تلاش شهرداری ها در این خصوص بیشتر فعالیت کنیم تا به فضای سبز مطلوبی در سطح استان دست یابیم.
مسوول امور باغباتی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول نیز گفت:هشت نهالستان مجاز در دزفول وحود دارد که هرکدام از این نهالستان ها بین ۲٫۵ تا ۹ هکتار مساحت دارند.
مسعود کرمی نژاد افزود:هفت نهالستان دزفول مخصوص تولید نهال مرکبات و یکی از آنها در تولید نهال گرمسیری از جمله انگور،انجیل،انار و زیتون فعال است.
وی افزود:نهال تولید دزفول به سایر شهرهای استان و سایر استان های کشور منتقل می شود.
طرح نیمه کاره چهار راه آوج ، زهکش سیاه منصور ،گلخانه و نهالستان و چند طرح عمرانی در این برنامه مورد بازدید قرار گرفت.
شهرستان دزفول علاوه بر مصرف ۵۰۰ هزار تن داخلی سالانه ۱،۵ میلیون تن مازاد محصولات کشاورزی دارد.
۱۲۰ نوع محصول کشاورزی در دزفول کشت و تولید می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .