کد خبر: 18254 | زمان مخابره: ۹:۳۰:۴۱ - دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 356 | چاپ چاپ |

نخستین پارک آموزشی تجسمی دانش آموز در دزفول افتتاح شد

نخستین پارک آموزشی تجسمی دانش آموز در دزفول روز یکشنبه در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید قاضی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری دزفیل به نقل از ایرنا معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش دزفول در آیین افتتاح این مرکز آموزشی گفت:این پارک آموزشی در راستای سوق دادن فعالیت های آموزشی به سمت پژوهش محوری راه اندازی شده است.
حسن مرتضوی ضمن آمادگی استقبال از کاروان های اردویی دانش آموزی در این پارک گفت:با احداث این پارک تلاش بر این است تا دانش آموزان وارد حوزه پژوهش محوری شوند.
مدیر پارک آموزشی تجسمی دانش آموز نیز هدف گفت:احداث این نوع پارک های آموزشی در عینیت بخشی به مباحث درسی دانش آموزان تاثیر فراوان دارد.
سعید سجادیان با اشاره به اینکه بیش از یک سال برای راه اندازی این مرکز تلاش شده است گفت:افزون بر یک میلیارد ریال از محل کمک های شورای اسلامی شهر و نیز هزینه شخصی برای راه اندازی این مرکز هزینه شده است.
وی گفت:این پارک که نخستین پارک علمی آموزشی کشور می باشد در یکهزار متر مربع زمین احداث شده و شامل ۳۰ اثر علمی و تجسمی برای آموزش دانش آموزان به طور علمی و عملی است.
عظیم سرافراز عضو شورای شهر دزفول نیز گفت:با احداث این پارک علم دانش آموزان در خصوص فرهنگ علمی،جغرافیایی ،تاریخی و سنتی افزایش می یابد.
وی ضمن انتقاد از نبود موزه تاریخ طبیعی در دزفول گفت:دزفول با پیشینه ای تاریخی و آثار تاریخی ثبت شده ملی و جهانی دارد که باید این آثار در موزه ای به نمایش درآید.
سرافراز خواستار تعامل و همکاری این پارک با میراث فرهنگی شد و گفت:برخی از بخش های این پارک تاریخی می باشد که باید توسط میراث فرهنگی حمایت شود.
محمود حبیب اللهی مدیر اردوگاه دانش آموزی شهید قاضی دزفول نیز گفت:این اردوگاه قدیمی ترین اردوگاه استان خوزستان می باشد که حدود ۵۵ سال قدمت دارد و پیش از انقلاب بعنوان اردوگاه پیشآهنگ فعال بوده و پس از انقلاب به اردوگاه دانش آموزی تبدیل شد.
وی ظرفیت پذیرش این اردوگاه را روزانه ۳۵۰ نفر واقامت شبانه ۱۵۰ نفر اعلام کرد.
حبیب اللهی با اشاره به اینکه در کشور چنین پارک آموزش تجسمی وجود ندارد از مسوولان خواست با آموزش وپرورش جهت پربارتر کردن برنامه های این اردوگاه همکاری کنند تا فعالیت های تحقیقاتی و علمی دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی در این اردوگاه انجام شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸

 


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .