کد خبر: 728 | زمان مخابره: ۱۶:۴۶:۰۶ - جمعه ۲۶ آذر ۱۳۸۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 377 | چاپ چاپ |

وحدت حوزه و دانشگاه برای کشور بسیار سازنده است

امام جمعه دزفول با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت دکتر شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه تعامل وحدت میان این دو پایگاه علم‌اندوزی را برای مملکت بسیار سازنده خواند.
حجت‌الاسلام سید‌محمد علی قاضی اظهار داشت: البته این به معنای یکی شدن آنها نیست بلکه به این معناست که حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برای کمک به رشد کشور باید در کنار هم به فعالیت بپردازند و با هم در تعامل باشند.
وی افزود: این رابطه باید یک رابطه طولی باشد و نه عرضی، زیرا هم حوزه به علوم روز نیازمند است و هم دانشگاه باید از معارف و علوم معنوی بهره‌مند شود.
قاضی دزفولی با اشاره به نقش دکتر شهید مفتح در ایجاد وحدت میان این دو مرکز علمی تلاش‌های آن روحانی شهید را در این راستا بسیار ارزنده دانست و گفت: شهید مفتح همچنین در این راستا اقدامات مثبت فراوانی انجام داد که تداوم آن ضرورت دارد.
وی در ادامه از تلاش دشمنان انقلاب برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان حوزه و دانشگاه خبرداد و تصریح کرد: به حمدالله این موضوع تاکنون با ایستادگی دانشجویان بصیر و روحانیون آگاه تحقق نیافته است.
خطیب جمعه دزفول همچنین با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای دانشجویان و تزریق مبانی دینی به آنان اظهار داشت: دانشجویان تشنه معارف هستند و این موضوع مهم باید از سوی مسئولان به ویژه در شهرستان دزفول که دارای جمعیت دانشجویی زیاد است مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی افزود: نیاز دانشجویان به معارف یک نیاز معنوی است و باید تامین شود که در این راستا به همت مسئولان به ویژه در دانشگاه‌ها نیاز است.
قاضی دزفولی پیشنهاد کرد که با انجام اقدامات لازم زمینه دعوت و استفاده از اهالی علم به ویژه روحانیون در دانشگاه‌ها فراهم شود.
وی با بیان فرازهایی از رهنمون‌های امام راحل در خصوص آفت جدایی دانشجویان و روحانیت گفت: مطمئن باشید که چنانچه این نقیصه به وجود آید به کشور آسیب‌های جدی وارد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان همیشه از روحانیت در هراس بوده‌اند و در طول تاریخ این انقلاب در هر جا که روحانیت بوده جرات حضور نیافته‌اند.
قاضی دزفولی تصریح کرد: در مقابل چنانچه خلع روحانیت در هرجایی از سوی دشمن احساس شده برای نفوذ در آن اقدام کرده‌اند.


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .