کد خبر: 18613 | زمان مخابره: ۸:۰۵:۳۳ - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 2,959 | چاپ چاپ |

پوستر زیبای چهارم خرداد به مناسبت روز دزفول

4khordad1

روز چهارم خرداد در تقویم رسمی کشور به عنوان روز مقاومت و پایداری – روز دزفول نام گذاری شده است . بلد الصواریخ یا شهر موشک‎ها عنوانی بود که عراقی‎ها در طول جنگ تحمیلی به شهر مقاوم و شهید پرور دزفول داده بودند این شهر که مظهر مقاومت مردم در مقابل حملات موشکی عراق نام گرفت در سال ۱۳۶۵ از طرف جمهوری اسلامی ایران با نظر سنجی از مردم ایران به عنوان شهر نمونه معرفی گردید و لوح زرین آن توسط دولت در یکی از میادین آن نصب شد .
مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس با همه ی توان در برابر دشمنان قهرمانانه ایستادند و با وجودی که بیشترین موشک بر پیکره این شهر وارد شد اما در حین جنگ مردم ، بخش های تخریب شده شهر را همزمان بازسازی نمودند .
با این همه بخش های گسترده ای از بافت تاریخی دزفول آسیب دید و بیش از ۲۶۰۰ شهید در راه میهن و انقلاب تقدیم شد . به دلیل مقاومت های بی نظیر مردم دزفول لوح زرینی به عنوان شهر نمونه مقاومت و پایداری به دزفول اهدا شد و این شهر را پایتخت مقاومت ایران عزیز نامیدند و روز چهارم خرداد در تقویم ملی ایران به نام روز دزفول ثبت گردید .

دزفول که در طول جنگ تحمیلی ۱۸۲ بار توسط انواع موشک‎های ۳ متری و ۹ متری اسکاد B ساخت شوروی ۲۵۰۰ بار توسط توپ و ۳۰۰ بار مورد حملات هواپیماهای دشمن قرار گرفت و در این حملات بیش از ۱۹۰۰۰ واحد مسکونی تخریب گردید ولی هم چنان استوار به مقاومت خود ادامه داد و اراده رژیم عراق را در خالی کردن شهر توسط مردم و در هم کوبیدن آن را بر دل صدام گذارد و چنان مقاوم به عنوان تکیه گاه رزمندگان اسلام و نمونه‎ای از مقاومت برای کل جهان شناخته شد ، تا پایان جنگ باقی ماند .

 


۱ ديدگاه مطلب براي " پوستر زیبای چهارم خرداد به مناسبت روز دزفول " ارسال شده است.

 1. بسیج ادارات دزفول می‌گه:

  بیانیه بسیج ادارات دزفول بمناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره)
  همه می دانیم همان گونه که زنده نگهداشتن یاد امام حسین علیه السلام به معنای زنده نگهداشتن دین است، زنده نگهداشتن یاد امام راحل عزیزمان به معنای زنده نگهداشتن اسلام و انقلاب اسلامی است و تجلیل از امام خمینی ره تجلیل از اسلام است،تجلیل از فقاهت و دیانت است،تجلیل از امامت و امام عصر عج است.
  به گزارش ، حوزه بسیج ادارات شهرستان دزفول بیانه ای به مناسبت فرا رسیدن چهاردهم خرداد ماه سالروز رحلت جانسوز امام خمینی (ره) منتشر نموده است که به شرح زیر می باشد:
  باسمه تعالی
  انتظار فرج از نیمه ی خرداد کشم
  بیست و ششمین سال از رحلت امام خوبان و پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان حضرت امام خمینی (ره) می گذرد. بیست و هفتمین سال است که مردم وفادار و امت بی قرار آن امام همیشه جاوید در غم او به سوگ نشسته و هر سال ۱۴ خرداد برایش روز تازه شدن درد فراق و ریختن اشک سوزان و ماتم است.
  مردم عزیز همان گونه که قیام سید مظلومان حضرت امام حسین (علیه الاسلام) را فراموش نمی کنند و هر سال تازه تر و پرشورتر از گذشته عزای او را به پا می دارند،امام خمینی ره را نیز از یادنبرده و چون او را یک مرد حسینی و قیام و نهضت او را کربلایی و عاشورایی می دانند. همواره در یاد او اشک فراق می ریزند و امسال نیز بیشتر از گذشته مراسم بیست و هفتمین سالگرد او را به پا می دارند.
  از این رو علاقه مندان ، روحانیون ، خانواده های معزز شهیدان ، جانبازان ، آزادگان و همه ی امت وفادار امام را به شرکت در مراسم آن عزیز از دست رفته فرا می خوانیم و در روز ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ در مصلی نماز جمعه دزفول یادش را گرامی می داریم.
  همه می دانیم همان گونه که زنده نگهداشتن یاد امام حسین علیه السلام به معنای زنده نگهداشتن دین است، زنده نگهداشتن یاد امام راحل عزیزمان به معنای زنده نگهداشتن اسلام و انقلاب اسلامی است و تجلیل از امام خمینی ره تجلیل از اسلام است،تجلیل از فقاهت و دیانت است،تجلیل از امامت و امام عصر (عج) است. زیرا او عبد صالحی بود که عمر خود را صرف جهاد در راه خدا و شکستن بت های زمان و تحقیر طاغوت های ستمگر نمود.
  او برای استقلال کشور و عزّت ملت و سرافرازی اسلام و ایران اسلامی گام برداشت و در این راه از هیچ خطری نهراسید و با تکیه بر ایمان و اسلام و خدای متعال با دست خالی ولی قلبی مملو از ایمان بر بزرگترین طاغوت پیروز گردید.
  امام خمینی (ره) چهره کریه دروغگویان و قدرت های فریبکار جهان را رسوا و آنان را به انزوا کشاند و به مستضعفان جهان فهماند که اگر همه با هم باشند و بخواهند،می توانند.ملت ها از قدرت خود غافلند،از قدرت ایمان و اسلام غافلند و از قدرت اتحاد ملی غافلند و باید از این قدرت استفاده کنند.
  قیام امام راحل نشان داد که در برابر اراده ملت ها، قدرت های پوشالی جهان،کاری از پیش نخواهند برد. او معتقد بود سازمان های بین المللی برای منافع ابر قدرت های زورگو درست شده نه برای ملت ها.
  او معتقد بود حقوق بشری که آنان از آن دم می زنند دروغی بیش نیست و ابزاری است برای چپاول ملت ها و سلطه بر ذخایر آنان.
  ما در این سال که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است با حضور در مراسم این رهبر بزرگ جهان اسلام با فکر و اندیشه ی او بیعت می کنیم،که در کنار خلف صالح او حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ، رهبری معظم انقلاب (دام ظله) تا محو فتنه و فساد و ریشه کن شدن ستمگران و سپردن انقلاب به دست عدالت گستر جهان حضرت مهدی (عج) دست از انقلاب و خط امام برنداریم.
  روابط عمومی بسیج ادارات شهرستان دزفول

ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .