کد خبر: 12312 | زمان مخابره: ۱۸:۲۹:۲۹ - یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۲ نظر | دفعات مشاهده : 3,348 | چاپ چاپ |

چرا جلوی برخی ناهنجاری ها در «علی کله» گرفته نمی شود؟!

با سلام؛

تفریحگاه ساحلی دز« علی کله » در شمال شهر دزفول واقع شده که از مهمترین مراکز تفریحی شهرستان دزفول و استان خوزستان محسوب می شود ، آب زلال و شیرین دز و همچنین محیط تفریحی علی کله ، پارک و فضای سبز کنار ساحل به همراه وسایل بازی و تفریحی در تمام فصول پذیرای بسیاری از هموطنان از سراسر کشور می باشد…

در این نوشتار قصد داریم برخی از ناهنجاری هایی که در این تفریحگاه صورت می پذیرد را مورد برسی قرار دهیم که الحق و الانصاف بعضی مواقع آدم از دیدن این موارد به ستوه می آید.

وقتی برای تفریح و کسب آرامش همراه با خانواده به علی کله می روید پس از معطلی فراوان و پیدا کردن جای پارک بالاخره زمان آن می رسد دورهم از فضای بسیار زیبای آن استفاده کنید،هر نیم ساعت بلندگوی اعلانات با خوش آمد گویی به بیان برخی هشدار ها و رعایت موارد اجتماعی می پردازد؛ ازجمله:

۱- از روشن کردن آتش در محل عمومی جدا خودداری فرمائید.
در جواب: اصلا این مورد رعایت نمی شود

هر کسی را می بینید با منقل و خیمه و ذغال یک دودی به راه انداخته که انگار نه انگار دیگر شهروندان نشسته اند و دارند از فضای سالم محیط استفاده می کنند و . . .

۲- از استعمال قلیان جدا خودداری فرمائید.
در جواب: اصلا این مورد رعایت نمی شود

بسیاری از جوانان و متاسفانه برخی خانواده ها را می بینید که فکر می کنند به قلیان سرا آمده و دود و دم خود را به راه انداخته اند و با افتخار قلیان می کشند بدون توجه به اینکه در کنار آن ها خانواده ای نشسته  و شاید افرادی به بوی آن حساسیت دارند و  . . .

۳- از آویزان کردن لوازم خود به درختان اجتناب فرمائید.
در جواب: اصلا این مورد رعایت نمی شود

نمی دانیم این ها درخت است یا چوب لباسی ، درخت است یا میله ی چادر؟ واقعا بعضی افراد همه امکانات را برای خود می خواهند و حتی به طبیعت هم احترام نمی گذارند…

۴- در هنگام شنا و در محیط تفریحگاه از لباس های مناسب استفاده کنید.
در جواب: اصلا این مورد رعایت نمی شود

هر فرد مسلمانی و خانواده داری با دیدن برخی صحنه ها که در علی کله اتفاق می افتد ، شرمسار می شود چرا به اینجا آمده ، بعضی ها نمی دانیم چه فکر می کنند و حس کرده اند در سواحل مدیترانه شنا می کنند و قدم بر می دارند و با لباس هایی زننده و رفتارهایی ناشایست در کنار دیگر خانواده ها شنا می کنند و جالب این است با همان وضعیت غیر پوشیده در سطح علی کله راهپیمایی !! می کنند.

۵- از ریختن زباله در آب و محیط جدا خودداری فرمائید.
در جواب: اصلا این مورد رعایت نمی شود

بنظرما بعضی به زلال بودن آب حسادت می کنند چراکه وجودشان مانند آب صاف نیست و قصد دارند با ریختن زباله تلافی دربیاورند .محیط علی کله که الا ماشاالله . . .

این قصه سر دراز دارد…
هر شهروندی، چه رعایت می کرد و چه رعایت نمی کرد ؛ این موارد را از بلند گو می شنوید لبخندی بر روی لبانش جاری می شد و قطعا با خود می گفت: که ای آقا چه شما بگوئید و چه نگوئید این موارد رعایت نمی شود و حتی اگر فردی به این قانون شکنان تذکر می داد با تندی و پرخاشگری جوابش را می دادند.

سوال: آیا فقط اعلام این موارد مهم کافیست ؟
بنظر می رسد هدف از ساماندهی و گسترش علی کله به هیچ وجه جنبه تفریحی و آسایش مردم نبوده !! زیزا  تنها مواردی که در آن رعایت نمی شود احترام به یکدیگر و توجه به حق شهروندی است. چرا فقط با اعلام رعایت کردن برخی موارد ؛ این مهم را از دوش خود بر می دارید؟  البته مسئولین امر نباید مردم را مقصر بداند چون تا بحال کسی جلوی این نا هنجاری ها را نگرفته است  و فرهنگ سازی نشده است.

شما کافیست به دیگر استان های کشور و به مراکز تفریحی و گردشگری آن مراجعه کنید و می بینید هر مجموعه از قوانینی برخوردار است که مردم موظفند از آن پیروی کنند در غیر این صورت انتظامات و حراست با آنان برخورد جدی می کنند و نمی گذارند عده ای خاص حقوق دیگر شهروندان را زیر پا بگذارند.

سوال: چه کسی مسئولیت برخورد با این ناهنجارها در علی کله است؟

مسئولین محترم شهرستان؛  همه روزه دزفول پذیرای جمعیت بسیاری از سطح استان و کشور می باشد و شما به عنوان میزبان نباید بگذارید این عزیزان به خاطر رعایت نکردن برخی که اکثرا غیر بومی هستند و پیگیری نکردن شما با خاطره ای بد از دزفول خارج شوند.

شما مسئولین از این تفریحگاه در حال درآمد زایی هستید و کنترل این مجموعه عظیم هم بر عهده شماست، پس وظیفه شماست که نیروهای مجرب و دلسوزی را جهت انتظامات و حراست مجموعه استخدام کنید که هم اشتغال زایی صورت پذیرد و هم اینکه با قانون شکنان که واقعا احساس می کنند کسی با آنها کاری ندارد برخورد جدی می شود.
پیشنهاد: محدوده علی کله را به چند بخش تقسیم کنید و با هر فردی که به عنوان نیروی حراست مشغول بازرسی است یک سرباز نیروی انتظامی و یا حتی پلیس همراه کنید که به طور جدی با این افراد برخورد شود و درسی باشد برای دیگران که از قانون پیروی کنند.

امید است روزی را ببینیم که همه به یکدیگر احترام بگذاریم. انشاالله.

عبدالحمید صادق جولا

alikale22


۱۲ ديدگاه مطلب براي " چرا جلوی برخی ناهنجاری ها در «علی کله» گرفته نمی شود؟! " ارسال شده است.

 1. حمید می‌گه:

  چند سالی هست که دیگه اونجا نمیرم؛ بخاطر وضعیت بد فرهنگی و نظافتی که اونجا حاکم شده؛ تذکرات اثر نداره و نیاز به اقدام عملی داره که اونم انجام نمیگیره.
  امیدوارم که مسئولین این مکان رو هر چه زودتر کنترل کنن و از این وضعیت فجیع نجات بدن تا من و سایر همشهریان بتونیم روی تفریح اون منطقه حساب باز کنیم.

 2. دزفولی می‌گه:

  سلام به همگی
  گل گفتی
  اگر نمی تونید کنترل کنید درش رو ببندید لااقل دلمون خوشه دیگه چیزی نیست.
  خود شهرداری بلند شده تو محیط منقل گذاشته.
  آقا اصلا کباب بی کباب.
  قلیونم که دیگه شورش رو درآورده. هرچی بچه قرطیه بلند میشه میاد علی کله نه میگن زن و بچه هست نه شعور برخورد رو دارن.
  آقای دوایی خودت یه فکری کن.

 3. نوید می‌گه:

  سلام،چندین ساله به خاطر وضع ناشایست علی کله به اونجا نرفتم چه برسه به خانواده،علی کله تبدیل شده به محلی برای تفریح همه به غیر از همشهری ها

 4. mehr می‌گه:

  ما دزفولی ها خیلی وفته که به سود … ها ،علی کله رو نرک کردیم.

 5. بهار.ع می‌گه:

  اره به خدا خیلی بد جوره بعضی پسرا که… اصن ادام روش نمیشه رشو بیاره بالا
  تا حالا هم که نظارتی چیزی نداشته حالا اگه نیرو یا گشتی چیزی بزارن مردم میگن چقد گیر میدن
  اقا من میگم مجردا نیان بزارید محیط خانوادگی باشه

 6. شاکی می‌گه:

  توی ماه رمضان بود که یه مهمون ویژه از فامیل خانمم داشتیم-گفتیم بد نیست بعد از سه سال بخاطر مهمانمون که شده بریم علی کله فففگر… آخ چه آبرویی ازمون رفت…بدبخت مهمانمون مشکل قلبی خفیفی داشت که بخاطر دود کباب و قلیان این …..های بی فرهنگ یهو بیچاره بی هوش شد و خدا میدونه چه دردسری برامون درست شد…آقا در این بهشت علی کله رو خواهشا گل بگیرید!!!!

 7. navid می‌گه:

  آقا علی کله نمیخوایم،خواهشا چند تا کامیون خاک بیارین پرش کنین از دست این. . . . .. .

 8. پایه اول دزفول می‌گه:

  سلام
  حرف دل مردم دزفول رو زدید . شهرداری دزفول کارهای بسیارارزنده ای انجام داده که قابل تقدیر است .
  حالا خواهش می کنم به وضع فرهنگی علی کله و کلا کنار رود دز (چون تازگی ها به جاهای دیگه ی کنار رود هم کشیده شده)هم یه نیم نگاهی داشته باشند اگه مردم بگن خیلی گیر میدن بهتره تا بچه ات یه صحنه ای ببینه که عرق شرم رو پیشونیت بشینه.

 9. معترض می‌گه:

  سلام حرف اول و آخر شهرداری مسئول این حل این نا به هنجاریه
  تمام این آلودگی ها بخاطر افراد غیر بومی دزفول هستند دزفولیا از بس که اونجا کثیفه پاشونو اونجا نمیزارن چه برسه کثیف کنن.باید اقدام اساسی بشه البته اگه بالا بالایی ها دلشون واسه موهبتی که خدا بهشون داده بسوزه……

 10. علی می‌گه:

  دو تا راهکار داره. راهکار اول در خصوص نوع پوشش و قلیان و شلوارک و موسیقی و این حرفا همونه که آقای حمید گفته اون نظر اول. هرکی ناراحته نره اونجا ! راه دوم در خصوص اینکه آب را آلوده میکنن و آشغال میریزن و این حرفا ، این دیگه شعور و فرهنگ والای ملت غیور ایران هست که کاریش نمیتونی بکنی

 11. علی می‌گه:

  آهان. یک راه حل دیگه هم به ذهنم رسید الان !! نیرو بفرستید اسید پاشی کنه رو اونایی که رعایت نمیکنن !!!!!

 12. یساراله می‌گه:

  مگه زندون انفرادی می خواین درست کنید که میگید تقسیمش کنبد و تو هر کدوم یه نیروی پلیس،خدا شفاتون بده

ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .