کد خبر: 18595 | زمان مخابره: ۸:۰۷:۳۵ - پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 826 | چاپ چاپ |

یادواره ۱۳شهید مسجد نجفیه دزفول برگزار شد

در سالروز حمله موشکی به مسجد نجفیه دزفول یادواره ۱۳ شهید بسیجی این مسجد چهارشنبه شب با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا برگزار گردید.

در ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه ۱۹ اسفند ماه ۵۹ حمله موشکی دشمن بعثی به مسجد نجفیه در خیابان طالقانی شهر دزفول تعدادی از نوجوانان بسیجی که در این مسجد بودند زیر آوار گرفتار شده و از سویی به دلیل اصابت ترکش ناشی از اصابت موشک به خودروی حامل سیلندرهای گاز در مجاورت این مسجد و انفجار پیاپی دهها سیلندر گاز امداد رسانی به مصدومان این حمله موشکی را غیر ممکن کرد.
در این حمله موشکی ۱۱ نوجوان بسیجی مسجد نجفیه دزفول که ۱۱ تا ۱۶ سال سن داشتند و نیز دو بسیجی ۲۱ و ۲۲ ساله به شهادت رسیدند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول در حاشیه برگزاری یادواره شهدای مسجد نجفیه به ایرنا گفت:برگزاری یادواره شهدا کارگاهی عملی برای نسل جوان است تا با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد امنیت و آرامش امروز جامعه را حاصل جانفشانی و ایثار شهدا دانست و افزود:حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وظیفه ای همگانی است که باید از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.
در این آیین که با خاطره گویی از سوی تعدادی از همرزمان این شهدا همراه بود از خانواده معظم شهدا تجلیل بعمل آمد.
غلامرضا صارمی نیا ۱۱ ساله،محمود سعادتی زارع ۱۲ ساله ، مصطفی رجول دزفولی ، غلامرضا ملک ، غلامعلی دیناروند و علیرضا حلیمی همگی ۱۳ ساله و نیز محسن افشارنیا، مرتضی صارمی نیا و غلامعلی دزفولیان ۱۴ساله همچنین ، غلامحسین دستوری ۱۵ ساله ، عبدالنبی اکبرنیا ۱۶ ساله ، علی غلامی ۲۱ ساله و غلامرضا سپهری با ۲۲ سال سن ۱۳ شهید حمله موشکی دشمن بعثی به مسجد نجفیه دزفول می باشند.
قیصر امین پور شاعر صاحب نام گتوند در سال ۵۹ پس از حادثه­ دلخراش حمله موشکی به مسجد نجفیه به دزفول سفر کرد و پس از ادای احترام به این شهدا اشعاری زیبا در وصف آنان سرود.
شهر دزفول در هشت سال دفاع مقدس مورد اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد و بیش از دو هزار گلوله توپ قرار گرفت و بارها توسط هواپیماهای رژیم بعث عراق بمباران هوایی شد.
اولین موشک در ۱۹ مهر ماه ۱۳۵۹ در ساعت ۲۲و ۱۰ دقیقه به دزفول اصابت کرد.
در حملات موشکی دشمن بعثی به دزفول ۷۱۱ تن به شهادت رسیدند.
مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس دو هزار و ۶۰۰ شهید تقدیم کردند.

كلمات كليدي:


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .