کد خبر: 18515 | زمان مخابره: ۱۰:۵۸:۵۴ - سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 507 | چاپ چاپ |

۵ وظیفه اصلی رسانه‌ها در ایام انتخابات تشریح شد

مسئول سازمان بسیج رسانه خوزستان، پنج وظیفه اصلی رسانه‌ها در ایام انتخابات به منظور ایجاد فضای با نشاط انتخاباتی را تشریح کرد.

نوروزیان بسیج رسانه

به گزارش پایگاه خبری دزفیل به نقل از مهر عادل نوروزیان  اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات از رسانه ها انتظار می رود که همچون سایر مقاطع انقلاب اسلامی به وظیفه انقلابی خود به درستی عمل کنند.

وی در تبیین این وظایف به پنج محور اساسی اشاره کرد و افزود: تاکید بر حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان و تبیین اهمیت این حضور انقلابی مردم در افزایش اقتدار نظام اسلامی در عرصه بین الملل نخستین وظیفه رسانه ها است.

مسئول سازمان بسیج رسانه خوزستان در تبیین محور دوم عنوان کرد: تاکید و کمک به حفظ آرامش روانی مردم و امنیت اجتماعی در استان در برهه انتخابات و پس از آن نیز یکی دیگر از نکات اصلی است که در این ایام باید به آن توجه ویژه داشت.

نوروزیان تاکید بر قانون مداری را یکی دیگر از محورهای مهم برشمرد و بیان کرد: ثبت نام برای حضور در انتخابات بدین معناست که کاندیداها کلیه قواعد و قوانین موجود و مطرح در این خصوص را پذیرفته اند، بنابراین چنانچه در مرحله تائید صلاحیت و یا پس از انتخابات شرایط مطابق میل برخی افراد پیش نرفت نباید برای تامین منافع شخصی، منافع ملی را زیر پا گذاشت و دقت نهاد های ناظر و صحت و سلامت انتخابات را خدشه دار کرد و رسانه ها باید این موارد را به کاندیداها یادآوری کنند.

وی در تبیین محور چهارم از وظایف رسانه ها در ایام انتخابات پیش رو گفت: اخلاق مداری یکی دیگر از مواردی است که بعضاً در برهه انتخابات به ورطه فراموشی سپرده می شود از این رو رسانه ها باید دقت کنند که برای حمایت از جریان یا شخص خاص نباید به تخریب طرف مقابل پرداخت و مرزهای اخلاق را زیر پا گذاشت.

مسئول سازمان بسیج رسانه خوزستان، شایسته سالاری و تاکید بر انتخاب اصلح را یکی دیگر از محورهای مهم عنوان کرد و گفت: رسانه ها با تبیین صحیح و واقعی برنامه ها و شاخص های نامزدهای انتخابات می توانند به انتخاب افراد شایسته و اصلح توسط مردم کمک کنند. در صورتی که این مهم به حقیقت بپیوندد با عبور از انتخاب افراد به سبب قرابت فامیلی، قومی و … و انتخاب بر اساس شایستگی افراد می توان امیدوار بود که مجلسی پویا تشکیل شود که بتواند پاسخگوی انتظارات مردم باشد.

نوروزیان یادآور شد: امیدوار هستیم تا تمامی دستگاه های ذیربط با انجام وظایف خود به نحو مطلوب زمینه حضور پرشور و حماسی مردم را در انتخابات هفت اسفند فراهم کنند تا بار دیگر اثبات شود که مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .