کد خبر: 18199 | زمان مخابره: ۸:۵۳:۰۲ - دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 552 | چاپ چاپ |

۵۰ گردشگر خارجی از جاذبه های تاریخی و گردشگری دزفول دیدن کردند

۵۰ گردشگر خارجی در قالب سه گروه از کشورهای مختلف در سفر به استان خوزستان از جاذبه های تاریخی و باستانی دزفول دیدن کردند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:این گردشگران از کشورهای آلمان ، آمریکا ، لهستان ، استرالیا و مجارستان به همراه دانشجویان باستان شناسی دانشگاه ماکسیمیلیان آلمان بودند که به همراه استاد خود از آثار تاریخی دزفول دیدن کردند.
یعقوب زلقی افزود:این گردشگران در سفر دو روزه خود به دزفول در روزهای شنبه و یکشنبه از پل باستانی ، بافت قدیم ، موزه مردم شناسی کرناسیان ،خانه سوزنگر و سازه های تاریخی دزفول دیدن کرده و از سوی اداره میراث فرهنگی دزفول با اهدای شاخه گل ، بروشور و صنایع دستی از آنها استقبال کرد.
وی با اشاره به اینکه گردشگران خارجی با استقبال از مشاهده آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری اظهار کرد:هفتم و نهم مهرماه نیز تورهای گردشگری دیگری از کشورهای مختلف اروپایی به دزفول سفر می کنند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دزفول حضور این گردشگران در دزفول را فرصتی برای معرفی آثار باستانی و تاریخی بی نظیر و منحصر بفرد دزفول دانست و گفت:با معرفی آثار باستانی دزفول شاهد افزایش سفر گردشگران خارجی به این شهرستان خواهیم بود.
دزفول با آثار تاریخی و باستانی متعدد از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری برخوردار می باشد.
شهر باستانی جندی شاپور ، بافت آجری ، آسیاب های آبی و پل باستانی از جمله آثار تاریخی دزفول می باشند.
پل قدیم دزفول حدود ۱۷۰۰ سال پیش به دستور شاپور اول ساسانی بر روی رودخانه دز احداث شد و در سال ۱۳۱۰ به شماره ۸۴ در ردیف آثار ملی ایران به ثبت رسید.
دانشگاه جندی شاپور (گندی شاپور) که بقایایی از آن در اطراف دزفول باقی مانده در عصر خود معتبرترین مرکز علمی جهان بود که رشته هایی چون پزشکی و نجوم در آن تدریس می شد.
آثار برجای مانده این شهر در ۲۴ شهریور سال ۱۳۱۰ به شماره ۴۶ در ردیف آثار ملی به ثبت رسید.

۱۵۳۹


ارسال نظر


پربازدید هفته
آخرین خبرها
خروجي RSS
آترين استخدام قيمت گوشي
كليه حقوق براي دزفول | پایگاه خبری و اطلاع رسانی دزفیل | Dezful|خوزستان محفوظ است .